Erken Boşalma

erkenbosalma

Erken boşalma tedavisi  ülkemizde ve dünyada oldukça önemli cinsel sorunlar arasında yer almaktadır. Özellikle dünya üzerinde stresli ve yoğun çalışma hayatı ve psikolojik olarak yıpranan kişilerin artması ve huzurlu hayat standardının azalması bu sorunun giderek daha fazla kişide görülmesine sebep olmaktadır. Günümüzde her 10 erkekten 6’sı bu sorunu yaşarken bu oran giderek artmaktadır.

Kliniklerimiz bu anlamda oldukça tecrübeli ve yüksek donanıma sahip ekiplerimiz tarafından sebebi her ne olursa olsun erken yaşanan boşalma sorunlarında yüksek başarı yüzdesi sağlamaktadır. Özellikle boşalma sorunlarının çok büyük bir bölümünün psikolojik kaynaklı olduğu düşünüldüğünde kliniklerimizde yüksek başarıya ulaşmış terapi ve diğer psikolojik tedavilerle kişilerin erken boşalmayı kontrol etmesi sağlanmaktadır.

Erken Boşalma Sorunun Ortaya Çıkardığı Olumsuz Durumlar

Erken  yaşanan boşalma sorunu tedavisi yapılmadığı zaman çiftler arasında çok büyük sorunlara yol açmaktadır. Ve bu sorunların en son boyutu olarak çiftlerin ayrılmasına kadar uzanan süreçler görülebilmektedir. Özellikle cinsel ilişki sıradan erkeğin erken boşalması karşı cinsin ilişki esnasında zevk alamamasına ve orgazm olamamasına yol açmaktadır. Bu anlamda kişiler kendilerini sadece cinsel bir obje olarak görmek ve karşı cinse karşı cinsel anlamda bir soğukluk hissetmeye başlamaktadır.

Cinsel ilişki hem erkek hem de bayanlar için bir ihtiyaçtır. Bu sebeple her iki tarafından orgazm olması ve bu ihtiyacı gidermesi sağlıklı bir ilişki için son derece önemlidir. Yani bu sorunu yaşayıp kliniklerimize başvurmayan ve tedavi olmayan erkekler esasında kendi ilişkilerine büyük bir zarar verdiklerini unutmamalıdırlar.

Erken Boşalma Sorunu Çeşitleri

Yaşam Boyu Erken Boşalma Sorunu

Günümüzde en önemli ve tedavi süreci en sor olan boşalma sorunlarının başında gelmektedir. Kişinin yaşadığı ilk cinsel deneyimlerden itibaren, yaşadığı tüm cinsle deneyimlerde boşalma sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu kişilerde birleşme esnasındaki boşalma süresi 1 dakika gibi karşı cinsin orgazm olması için son derece yetersiz ve sorunlu bir süredir. Bu kişiler için yoğun bir terapi ve farklı yöntemler uygulanmakta ve kişinin boşalmasının kontrol edebilmesi içni teknikler geliştirilmektedir. Ve kademeli bir yükseltme sağlanmaktadır.

Kişinin daha önce böyle bir sorunun olmamasına rağmen daha sonraki zaman dilimlerinde bu sorunun ortaya çıkmasıdır. Bu kişiler için yeni gelişen psikolojik sorunlar ve stresli durumların yanında fizyolojik sorunlarda bu duruma yol açabilmektedir. Bu sebeple yapılacak tedavide sorunun fizyolojik mi ya da psikolojik mi olduğu saptandıktan sonra uygun tedavi yapılmaktadır. Fizyolojik sorunların olma riski de bu durumlar için oldukça fazladır. Ayrıca depresyon ve evlilik için sorunlarda buna sebep olabilmektedir.

Doğal değişkenlerden ötürü oluşan erken boşalma sorunu

Kişinin partner değişikliği durumunda yeni duruma ve cinsel ortama ayak uyduramaması gibi sebepler buna yol açabilmektedir. Bu sebeple bu tür sorunlarda ilk 6 ayda sorun ortadan kalkmaktadır. Hala devam etmesi durumunda kliniklerimize başvurulmasında fayda olacaktır.

Bu sorun ise tamamen psikolojiktir. Normalde 4 ile 6 dakika arasında oluşan normal boşalma durumu kişi için erken görülmekte ve bunu bir sorun olarak algılamaktadır. Bu aşamada uzmanlarımız bu durumun gayet normal ve olması gerektiği şeklide olduğu konusunda gerekli tedavi ve psikolojik yardımlarla kişiyi psikolojik olarak rahatlatmaktadır. Boşalma Sorunlarının Önüne Geçmek İçin Erken Boşalma Nasıl Önlenir Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz. Sitemiz diğer içeriklerine Google üzerinden istediğiniz zaman erişmeniz mümkün olacaktır.