Hakkımda

cemCem Özlük Ankara’da doğmuştur. Op. Dr. Cem ÖZLÜK ilköğrenimini Ted Ankara Koleji’nde yarı burslu olarak yapmış olup, ortaöğrenimini Fen Lisesi’nde tamamlamıştır. 2012 yılında Gazi Üniversitesi’ nde üroloji ihtisasını tamamlayarak üroloji uzmanı olmuştur.

Mecburi hizmetini 1500’ün üzerinde başarılı cerrahi vaka ile tamamlayıp üstün hizmet sertifikası almıştır.(Şırnak’ta bir günde dört farklı hastaya laparoskopik nefrektomi yani kapalı yolla kanserli veya çalışmayan böbreğin çıkarılması ameliyatını yaparak oldukça önemli bir başarıya imza atmıştır.)

Sonrasında Amerika ve İtalya’da penoplasti (penis estetiği) ve vajinoplasti (vajina estetiği) alanlarında eğitim almıştır. Yurtdışında 200’ün üzerinde genital estetik ameliyatlarına katılmıştır. Vajinoplasti (vajina estetiği) ve penoplasti (penis estetiği) alanlarında operasyonlar gerçekleştirmekte ve dünyadaki en yeni yöntemleri kullanmaktadır. Penis büyütme, kalınlaştırma ve uzatma alanında yurtdışında 10’dan fazla eğitime katılmıştır. Kullandığı bu yeni yöntem ile başarı oranı yüksek sonuçlara ulaşmaktadır. Halen bağlantılı olduğu yabancı enstitülerde ameliyatlara katılmaktadır.

İnfertilite (erkek kısırlığı), androloji (iktidarsızlık), prostat, varikosel konularına yoğunlaşmıştır ve bunların tedavisinde en yeni gelişmeleri takip ederek uygulamaktadır.

cem2

Cem Özlük robotik cerrahi ve laparoskopik cerrahi sertifikalarına sahiptir. Kanser hastalarında genellikle bu teknikleri tercih etmektedir. Taş cerrahisinde ise büyük oranda lazer teknolojisini kullanmaktadır.

Op. Dr. Cem Özlük, ameliyatlarında kapalı yöntemleri tercih etmektedir. Yüksek risk grubu ameliyatlarda bile kapalı yöntemi uygulayıp hastanın yatış süresini kısaltmakta, iyileşme süresini hızlandırmaktadır. Özlük minimal invazif teknikler kullanarak, hastalıkların tanı, teşhis ve takibiyle ilgili çalışmaktadır. Bu işlemleri yaparken, laparoskopik, endoskopik, perkutan, mikroskopik ve robotik cerrahi yöntemleri kullanmaktadır.

İlgilendiği alanlardan biri de cinsel fonksiyon bozukluklarıdır. Bu konuda ulusal ve uluslar arası seminer, workshop ve kongrelere katılmıştır. Tedavide cinsel terapi ve bazı cerrahi prosedürleri kullanmaktadır.

ESSM (European Society for Sexual Medicine), EFS (European Federation of Sexology), IAP  (Internatiol Academy of Penoplasty), TAD (Türk Androloji Derneği), CİSED (Cinsel Sağlık enstitü Derneği) derneklerinde aktif üyelikleri bulunmaktadır. IAP (Internatiol Academy of Penoplasty) yani Uluslararası Penis Estetiği Akademisinin genel sekreterliğini yapmaktadır.

Cem Özlük iyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İtalyanca konuşmaktadır.

BASıN BÜLTENLERI